Zgjedhjet, PD përcakton kandidatin për bashkinë e Lushnjes

Kliko per me shume info

selia-pd2015Partia Demokratike ka zyrtarizuar vendimarrjen e saj per një tjetër kandidat për zgjedhjet lokale të 21 Qershorit.

Burimet zyrtare njoftojne se Darien Xhindoli, do të jetë kandidat për Bashkinë e Lushnjes.

Kliko per me shume info

Diten e djeshme nderkohe eshte mesuar se PD ka perzgjedhur 4 kandidatë për bashkitë e veriut PD rizgjedh Xhelal Mziun për Kamzën, në Elbasan rikthehet Ardian Turku PD përcakton kandidatin për Gjirokastrën Partia më e madhe opozitare në vend ka disa ditë që ka nisur publikimin e kandidatëve të saj për zgjedhjet lokale.

Me heret u njoftua se Dhurim Alinani do të kandidojë nën siglën e PD-së në Delvinë dhe Gëzim Çaushi në Roskovec.

Në Peqin është zyrtarizuar kandidatura e Albert Kreçit, ndërsa në Divjakë ajo e Irakli Goresë. Në Pukë, Partia Demokratike do të hedhë në garë Rrok Dodën. Burreli do të ketë kandidat, sipas selisë blu Nezir Rizvanin, ndërsa në Klos do të jetë Basir Cupa.

Ky proces publikimi i emrave të kandidatëve pritet të vazhdojë deri në përfundimin e tyre dhe nisjen zyrtare të fushatës zgjedhore.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here