Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Shtyhet procesi për ekstradimin e Polanskit

polanNjë gjykatë polake e ka shtyer deri më 22 maj procesin gjatë të cilit do të vendoset nëse do të ekstradohet për në SHBA regjisori i njohur, Roman Polanski, raporton Reuters. Polanski kërkohet në Shtetet e Bashkuara për shkak se në vitin 1977 dyshohet për një krim seksual. Gjykatësi, Dariusz Mazu, nga gjykata e qarkut në Krakov të Polonisë ka thënë se gjykata do të kërkojë nga autoritetet amerikane më shumë dokumente rreth kërkesës së tyre për ekstradim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet