Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Galaxy S6 Edge dhe One M9 lakohe si iPhone 6

samsung-lakohettTelefoni më i ri i Samsung do të lakohet, për tu deformuar sikurse rivali i tij nga Apple, iPhone 6.
Të gjithë i kujtojmë ditët kur flitej për iPhone 6 Plus, dhe se si fableti i parë i Apple mund të lakohej shumë lehtë nëse mbahej në xhep kur ulemi, dhe se si deformohej shpejtë për tu bërë i papërdorshëm.
Tani një fat të tillë besohet se e ka edhe telefoni më i ri i Samsung, Galaxy S6 Edge për të cilin thuhet se po përballet me probleme të ngjashme.

Samsung, Galaxy S6 Edge është vënë në test të njëjtë sikurse iPhone 6 Plus, dhe nëse mbi të ushtrohet presion i njëjtë edhe telefoni më i ri i Samsung do të lakohet, për tu deformuar njëjtë sikurse rivali i tij që vjen nga Apple.

Testet janë kryer nga kompania e sigurimeve SquareTrade, e cila në testim ka përfshirë telefonat nga Samsung, HTC dhe Apple.

Asnjëra nga pajisjet e testuara nuk i kanë mbijetuar presionit, por megjithatë S6 i Samsung dhe iPhone i Apple performuan më mirë sesa telefoni i ri i HTC, One M9.

Në fakt, telefoni i HTC kishte pësuar më së shumti dëmtime dhe ishte tërësisht i papërdorshëm pas një lakimi të vogël.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet