Aktori komik Cohen do luajë rolin e Freddie Mercuryt

0

boratiAktori i njohur britanik, Sacha Baron Cohen, do të luajë rolin e Freddie Mercuryt në filmin për grupin e famshëm, Queen.

Cohen, i famshëm për rolet kontroverse si Ali G, Borat dhe Bruno- do të jetë edhe regjisor, do të shkruajë dhe do ta drejtojë filmin, sipas menaxherit të grupit, Jim Beach.

Kliko per me shume info

“Me siguri që keni përcjellë sagan e filmit të famshëm për grupin Queen që është duke u bërë në Hollywood në shtatë vjetët e fundit. Një lajm i rëndësishëm është që kemi arritur të sigurojmë që Sacha Baron Cohen do ta shkruajë dhe do ta drejtojë filmin, dhe ai ka pranuar të luajë rolin e Freddiet”, ka thënë menaxheri i grupit.

Anëtarët e grupit, Brian May dhe Roger Taylor, nuk kanë përkrahur idenë e përfshirjes së Sachas në projekt andaj në vitin 2013 aktori ishte larguar nga filmi.

Që prej largimit të Cohenit, deri tani kanë qarkulluar shumë emra për rolin e Mercuryt, por siç duket, treshja janë pajtuar dhe “Borati” do të jetë ylli kryesor i filmit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.