Kapet femra nga Presheva me një kg heroinë

Kosovë&Rajon

Policia-KosovesNjë 44 vjeçare nga Presheva me inicialet M.I është ndaluar nga policia serbe pasi që tek ajo është gjetur një sasi prej 1 kilogramëve drogë heroinë dhe 12 ampula anabolikë. Ajo u ndalua derisa po udhëtonte drejt Austrisë me autubusin e linjës Kumanovë – Vjenë.

Policia gjatë kontrollimit të udhëtarëve, në autobusin që udhëton në relacion Kumanovë – Vjenë, tek e dyshuara ka gjetur 1.096 gram heroinë dhe 12 ampula anabolikë.

M.I i është caktuar mbajtje prej 48 orësh me akuzë për vepër penale dhe do të dëgjohet në gjyqin e lartë të Vranjës.

ME TE LEXUARAT