Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Izrael, ish-kryeministri Olmert shpallet fajtor për korrupsion

OLMERTNjë gjykatë e Jerusalemit shpalli sot ish-kryeministrin izraelit, Ehud Olmert fajtor për një çështje korrupsioni, ku ai akuzohet për marrjen e zarfeve me para nga biznesmeni amerikan, Morris Talansky, njoftoi media izraelite.

”Dënimi i Olmert do të njoftohet më 5 maj”, theksoi media.

Ai është tashmë nën masën e dënimit me gjashtë vite burg dhënë për një çështje tjetër korrupsioni, aktulisht në apel nga Gjykata e Lartë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet