Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shqipëria triumfon 2-1 ndaj Armenisë në “Elbasan Arena”

gashiiiiKombetarja kuqezi ka fituar ndeshjen me Armenine ne “Elbasan Arena”. Ndeshja eshte mbyllur me rezultat 2-1 pas 93 minutave loje. elbasannn
Shqiperia kalon ne avantazh me nje super gol te Gashit.

Gashi arriti te shenoje ne minuten e 82 pas disa tentativave te kuqezinjve.

Mergim Mavraj ka ngritur ne kembe gjithe stadiumin me golin e barazimit.

Kuqezinjte barazuan ne minuten e 77.

Pas nderhyrjeve te renda te perseritura, Armenia ka marre karton te kuq duke mbetur me 10 lojtare perballe Shqiperise.

Hovhannes Hambardzum u ndeshkua pasi goditi me kepuce ne gju nje futbollist te Shqiperise.

Nis pjesa e dyte e ndeshjes. Trajneri i Shqiperise De Biasi ka bere disa ndryshime ne formacion.

Lenjani dhe Gashi jane dy zevendesimet e para te trajnerit De Biasi. Largohen Abrashi dhe Memushaj.

Perfundon pjesa e pare e ndeshjes Shqiperi-Armeni. Kombetarja kuqezi ka tentuar disa here duke pasur raste per barazimin e rezultatit por pa arritur te finalizoje.

Minuta 38′ – Kartoni i pare i verdhe per Armenine. Ndeshkohet Pizzelli per nje nderhyrje te gabuar ndaj Mavrajt


Broadcast live streaming video on Ustream

Minuta 33′ – Cikalleshi godet shtyllen! Pas nje aksioni individual, sulmuesi yne godet ne pozicion diagonal dhe topi perplaset ne shtyllen e djathte te Berezovskit

Minuta 19′ – Rast per Shqiperine: Agolli kroson nga e majta, por kesaj radhe eshte Abrashi qe nuk e dergon dot topin ne rrjete me koke nga afer

Minuta 16′ – Rasti i pare per Shqiperine: Agolli kroson nga e majta, por topi i devijuar me koke nga Xhaka perfundon jashte

Minuta 04 – Shqiperia ka pesuar gol nga Armenia. Kombetarja pesoi ne minuten e 4 pas nje aksioni te Armenise.

Yura Movsisyan, nga kombetarja Armene shenoi gol pasi mbrojtja e Shqiperise dhe portieri nuk arriten te pengojne aksionin e skuadres mike.

Shenuesi i golit ka kaluar te pakten kater futbolliste shqiptare te rreshtuar ne mbrojtje te cilet nuk kane arritur te bejne asgje per te ndaluar rrezikun.

Ne stadium vazhdojne thirrjet e tifozerise, Shqiperi, Shqiperi, qe kerkojne zgjimin e kombetares.

Trajneri De Biasi eshte ngritur ne kembe dhe duket se po konsultohet me stafin teknik te kombetares.

 

Ky eshte formacioni zyrtar i skuadres Kombetare te Shqiperise e cila perballet ne “Elbasan Arena” me perfaqesuesen e Armenise.

formacionet

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet