Policia ndaloi dy kosovare, tentuan kalimin ilegal të kufirit

Kliko per me shume info

Policia-KosovesTë shtunën 30 minuta pas mesditës janë ndaluar dy kosovare nga Policia Kufitare gjatë përpjekjes për ta kaluar ilegalisht kufirin Kosovë-Maqedoni.

Sipas raportit njëzetekatërorësh të policisë, të ndaluarat dyshohet se synonin të shkonin në vendet arabe.

Kliko per me shume info

Policia pastaj ka bastisur edhe shtëpitë e të ndaluarave, duke konfiskuar dy shtëpiza kompjuteri dhe një telefon celular, raporton Kallxo.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here