Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit - Lajme te Fundit nga Shqiperia

Shani Tarashaj, talenti shqiptar i Grasshopres

shaniShani Tarashaj quhet talenti shqiptar që luan me Grasshopers në Zvicër. Sulmuesi 20 vjeçar ka qenë protagonist në barazimin që ekipi kryeqytetas arriti në fushën e Thun. Tarashaj ka qenë autori i golit të 2 – 2 në çastet e fundit të takimit të vlefshëm për javën e 24 të Superligës Zvicerane. Ai hyri në lojë si zëvedësues në minutën e 61’.

Tarashaj po tregohet se është futbollisti që vendos në minutat e fundit. Sulmuesi u fut në lojë si zëvendësues në takimin e Kupës së Zvicrës ndaj Lugano tetorin e kaluar duke shënuar golin që e kualifikoi Grasshopers në çerekfinale. Klan

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.