Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Real Madrid në kërkim të futbollistit austriak

real-madrid-ronaldoMerkato e verës pritet të jetë shumë interesante ku skuadrat e mëdha pritet të bëjnë oferta për futbollistët më në formë.

Reali i Madridit të bëjë ofertë për lojtarin e Bayern Munchen, David Alaba.

“AS” raporton së skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti po e përgatit një ofertë të majme për të transferuar futbollistin austriak në verë.

Megjithatë, një transferim i tillë duket i pamundur pas Alaba është i lumtur në “Alianz Arena” dhe ka një kontratë më Bayern Munchen deri në vitin 2018.

Ai është një nga lojtarët më të mirë në Bayern, gjë të cilën e dëshmoi edhe të shtunën më golin e shënuar nga gjuajtja e lirë ndaj Werder Bremen.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.