Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip minute pas minute nga vendi, Kosova, rajoni dhe bota, live 24

Reali pranon ofertën e Liverpoolit për Benzeman

benzemanKrerët e Real Madridit kanë pranuar ofertën e Liverpoolit prej 40 milionë eurosh për shërbimet e sulmuesit francez Karim Benzema.

Lajmi është bërë i ditur të enjten nga e përditshmja britanike “Daily Mirror”.

Mësohet se Liverpooli tashmë një kohë të gjatë po e kërkon Benzeman, i cili në fund të këtij edicioni do të transferohet në radhët e tyre. Benzema te Liverpooli shihet si zëvendësim adekuat për Luis Suarezin që para fillimit të këtij edicioni kaloi te Barcelona.

Benzema 27-vjeçar, prej vitit 2009 është pjesë e Realit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet