Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Humbja me Wolfsburgun, reagon Shaqiri: Duhet të mësojmë nga gabimet

Xherdan-Shaqiri-287x200Futbollisti shqiptar në radhët e Interit, Xherdan Shaqiri, ka thënë se skuadra e tij duhet të mësojë nga gabimet.

Ziekaltrit, të enjten, pësuan humbje nga Wolfsburg në kuadër të Ligës së Evropës, 3:1.
“Ne e nisëm shumë mirë ndeshjen dhe luajtëm mirë, duke e gjetur edhe golin të parët. Por, më pas u goditëm në momentin tonë më të mirë nga kundërshtari. Nuk mund t’ia lejojmë vetes të pësojmë kaq shumë gola. Por tani kjo i përket të kaluarës. Ne kemi lojtarë të mrekullueshëm dhe duhet të shikojmë përpara për ndeshjen e radhës. Gjithsesi, duhet të mësojmë nga gabimet”, ka theksuar Shaqiri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. Agim Anastasi says

    U nxhitove o Shaqo, shume. Edhe zviceranet te bene thirje mos u largo nga Gjermania. Dhe koleget te ftuan te shkoje ne Myncengladbah apo te Dortmundi ,por gabove. Le Gjermanine per Italine. Mbreme e ndoqa ndeshjen me vemendje. Dhe vete komentatori i kabell 1, u çudit kur Mancini te ndroi. Po cili qe ekipi qe ti ke shkuar?! Te gjithe luanin per hesap te vete. Mungonin pasimet e veçanrisht per Ty. Portieri ,veshtire ta gjeshe dhe ne kategorine e dyte ne Shqiperi. Bashkou me Poldin, braktise ne fund te sezonit Interin,e ktheu aty te Xhaka apo ekip tjeter. Rumenike te dogji me kete trasfer per interesat e veta.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet