Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit - Lajme te Fundit nga Shqiperia

Vdes pacienti, familjarët rrahin mjekun në spitalin e Vlorës

policia-vloreNjë pacient ka humbur jetën në spitalin e Vlorës ndërsa familjarët kanë dhunuar mjekun që ishte kujdesur për viktimën.
Engjëll Lazaj, mjeku reanimator është dhunuar mbrëmjen e djeshme nga familjarë të një pacienti që humbi jetën.
Sipas mjekëve, në spital është paraqitur një pacient i cili kishte pësuar infarkt dhe humbi jetën. Për këtë familjarët e tij fajësuan doktorin Engjëll Lazaj duke përdorur dhunë fizike ndaj këtij të fundit.
Ditën e sotme, rreth 30 mjekë dhe infermierë kanë kërkuar përpara siguri nga shteti, pasi sipas tyre nuk është hera e parë që dhunohet një mjek.
Sipas tyre ka pasur shpesh dhunë verbale, por ditën e djeshme gjithcka ka degraduar në dhunë fizike. Mjekët gjatë protestës kërcënuan se do të protestojnë çdo ditë deri sa siguria e tyre të jetë maksimale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.