Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tragjedia e Otrantos, arrestohet në Itali një nga skafistët shqiptarë

karabinier11 vjet nga tragjedia e Otrantos, policia italiane ka identifikuar dhe arrestuar një nga autorët kryesorë të këtij trafikut kriminal.

Skafisti shqiptar me iniciale R.V u arrestua në Peruxhia.

Mësohet se 40-vjeçari ishte dënuar me 25 vjet burg nga Gjykata e Vlorës për trafikun qeniet njerëzore dhe në 2005 ndaj tij ishte lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet