Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Interi i Shaqirit, vetëm barazim ndaj Napolit

inter2015Skuadra e shqiptarit Xherdan Shaqiri, Interi ka barazuar ne ndeshjen kundër Napolit (2-2).
Në ndeshjen derbi të zhvilluar në “San Paolo” vendasit shënuan dy gola të shpejtë më anë të Marek Hamsik (51’) dhe Gonzalo Higuain (63’), por mysafirët u rikthyen dhe barazuan rezultatin.

Fillimisht për 2-1 u përkujdes Rodrigo Palacio që realizoi (72’). Ndërsa Henrique ndërhyri në mënyrë të gabuar në Palacion në zonë duke shkaktuar penalti dhe duke u përjashtuar me të kuq.

Mauro Icardi e barazoi rezultatin nga pika e bardhë (87’). Shaqiri luajti krejt ndeshjen dhe ishte ndër më të mirët për Interin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.