Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Greqia pezullon të gjitha ndeshjet e futbollit

Top-futbolliQeveria e Greqisë ka suspenduar ndeshjet e futbollit profesional në vend, më kohë të pacaktuar. Ky vendim vjen pas dhunës në ndeshjen mes rivalëve Olympiakos dhe Panathinaikos, si dhe një rrahje në mes të zyrtarëve të klubit, në një takim të bordit të martën.

Liga greke tashmë është pezulluar dy herë këtë sezon për shkak të dhunës. Një takim ekzekutiv i zyrtarëve të Super Ligës u anulua, pasi një zyrtar i Panathinaikos pretendoi se ai ishte grushtuar nga personeli i sigurimit Olimpiakos.

Të dy klubet e Athinës janë të njohur si ”armiq të përjetshëm” dhe ndajnë një rivalitet të ashpër. Ndeshjet në ndarjet profesionale u ndërprenë edhe më parë në shtator dhe nëntor të vitit të kaluar. Partia e sapozgjedhur në pushtet Syriza janë zotuar për të shuar problemin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.