Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Shkodran Mustafi flet për ofertën nga gjigandi gjerman

shkodran-mustafi14Futbollisti shqiptar Shkodran Mustafi ka folur për ofertën e skuadrës së Borussia Dortmund.

Ai thotë së ndihet krenar që një skuadër e tillë është e interesuar për shërbimet e tij.

“Jam shumë i lumtur në Valencia, por jam i nderuar që një klube si Borussia Dortmund është i interesuar për mua. Megjithatë jam i fokusuar vetëm te Valencia. Jam vetëm 22-vjeçar dhe do të shohim se si do të rrjedhin gjerat në të ardhmen”, tha Mustafi.

Reprezentuesi gjerman ka kontratë më Valencian deri në vitin 2019, kurse më herët më plotë sukses ka luajtur edhe për Sampdorian.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.