Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Legjendari Ronaldo i rikthehet futbollit

ronaldoIsh-lojtari legjendar i Brazilit, Ronaldo, ka konfirmuar se do të rikthehet nga pensionimi për të luajtur me ekipin Fort Launderdale Strikers.

38-vjeçari, i cili u pensionua në vitin 2011, ka thënë se do t’i rikthehet fushave të blerta pas katër vjetëve.

“Do të ndodhë”, ka thënë ish-lojtari më i mirë në botë. “Kështu kam thënë edhe më parë, por do të luaj pak më vonë, në play-off”.
“I have already said so. But it’s going to be a bit later, in the playoffs.”

Pas pensionimit, Ronaldo filloi karrierën e suksesshme në biznes, duke hapur agjencinë e sportit “9ine”.

Ish-lojtari i Barcelonës, Interit, Real Madridit, Milanos dhe Corinthiasit, ka realizuar 62 gola në 98 paraqitje për Brazilin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.