Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Seria A, Juventusi “blindon’ kreun

juventusJuventus e nisi i pari javën, me një fitore 2-1 ndaj Atalantës dhe gjithashtu konsolidoi dhe pozitat e saj në krye. Golat e Llorentes dhe Pirlos përmbysën në 45 minuta bergamaskët që i lanë stafetën Romës.

Verdhekuqtë nga ana e tyre treguan vetëm një notë pozitive në Verona, dhe atë falë Totit që realizoi avantazhin provizor. Më pas fundi ishte i njëjtë si këto kohët e fundit, një barazim, 1-1 dhe shkëputje 9 pikë nga kreu që i lë terren Juventusit në garën për titullin.

Te fitorja u ritkhye Milani, me Inzaghin që ruan për momentin stolin, falë golave të Bonaventurës dhe Pacinit, të cilët dhuruan 3 pikë ndaj Cesenës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet