Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Skandali, skulptura me drogë trondit ceremoninë e çmimeve “Oscar”

skulptura-oscarPak orë përpara nisjes së ceremonisë së çmimeve Oscar, është shënuar një skandal. Në mes të Bulevardit Hollivud në Los Angeles është shfaqur një skulpturë.

Ajo është realizuar nga artisti Plastic Jesus. Në të tregohet një i ri, që thith kokainë ndërsa pranë ka një kartë krediti.

“Festa më e bukur në Hollivud”, lexon skulptura. Qëllimi është të tregojë se Hollivudi ka një problem të madh: përdorimin e drogës.
Skulptura është hequr pas pak castesh.

Gjithcka duket se ka qene nje shenje proteste dhe kritike per shume yje te botes se artit, filmit e spektaklit qe konsumojne droge, disa prej te cileve kane rrezikuar edhe jeten nga vesi ne fjale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.