Skandali, skulptura me drogë trondit ceremoninë e çmimeve “Oscar”

Kliko per me shume info

skulptura-oscarPak orë përpara nisjes së ceremonisë së çmimeve Oscar, është shënuar një skandal. Në mes të Bulevardit Hollivud në Los Angeles është shfaqur një skulpturë.

Ajo është realizuar nga artisti Plastic Jesus. Në të tregohet një i ri, që thith kokainë ndërsa pranë ka një kartë krediti.

“Festa më e bukur në Hollivud”, lexon skulptura. Qëllimi është të tregojë se Hollivudi ka një problem të madh: përdorimin e drogës.
Skulptura është hequr pas pak castesh.

Kliko per me shume info

Gjithcka duket se ka qene nje shenje proteste dhe kritike per shume yje te botes se artit, filmit e spektaklit qe konsumojne droge, disa prej te cileve kane rrezikuar edhe jeten nga vesi ne fjale.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here