Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Ferrari” i braktisur shitet 23 milionë dollarë

ferrari23milusdKy Ferrari 250 GT SWB California Spyder u gjend i braktisur në një fermë franceze pak javë më parë.
Por ai është shitur për shifrën e çmendur të 23 milionë dollarëve.
Shitja e tij u bë në një ankand të premten e kaluar. Vetëm 36 makina të këtij lloji janë prodhuar në të gjithë botën.
Aktori francez Alain Delon e ka patur në pronësi për rreth 2 vjet por më pas u zhduk pa gjurmë.
Disa dekada më vonë, kjo makinë u gjet së bashku me 60 makina të tjera në muajin dhjetor 2014 në perëndim të Francës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet