Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mirditë, makina del nga rruga, humbin jetën 2 rojet e HEC-it të Peshqeshit

mirditeNjë makinë ka dalë nga rruga dhe si pasojë kanë humbur jetën dy persona. Ngjarja ka ndodhur paraditen e së enjtës rreth orës 10:00  në fshatin Pershqesh.

Sipas informacioneve makina e tipit “Golf” ka dalë nga rruga pasi u përplas me barrierat e rrugës dhe viktima mbetën dy personat që udhëtonin në të,  Gjergj Kola 58 vjeç dhe Mark Loci 56 vjeç.

Viktimat ishin roje të HEC-it të Peshqeshit dhe ishin duke u kthyer nga puna.

Ndërkaq, në makinë bashkë me dy viktimat po udhëtonte edhe inefrmjerja e fshatit P.K, e cila ndodhet jashte rrezikut për jetën.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet