Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Berisha: Në ’97 Rama u sulmua nga krimi i pasionit

berisha ne kuvendIsh kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka gënjyer gjatë intervistës në La7 se në vitin 1997 është rrahur nga shërbimi sekret i asaj kohë është shndëruar në një temë debati në seancën e sotme plenare.

Berisha e quajti një krim pasioni dhe jo një krim politik dhe deputeti i PS, Taulant Balla i cili tha se Rama në atë kohë u godit me urdhër të Berishës.

“Dje në një nga mediat e mëdha italiane kreu i ekzekutivit të vendit i  ka lejuar vetes të bëjë një shpifje dhe trillium ndër më të ultit. Për herë të parë në histori ndodh që pas 8 vitesh një njeri që është në krye të ekzekutiviet të mashtrojë të shpallë krimin e pasionit si krim politik. Absolutisht ajo që ka ndodhur në 97, ajo është një akt i shmëtuar. Zoti Edi Rama nuk bëri denoncimin më të vogël kur e thirrën në Prokurori, sepse kjo ngjajre nuk ndodhi me Ramën kishte dhe të tjerë, ishte  i shoqëruar Rama kur ndodhi ngjarja. E panë jo një po më shumë se 1 autorin që e goditi për motive pasioni dhe absolutisht jo politike. Nëse do ishin motive politike cfarë e pengoi zotin Rama (qesh)…e dinë të gjithë që ai ishte krim pasioni. Kushëriri yt (i drejtohet ministres Harito) nuk shkoi kurrë në prokurori. Shiku u bë pjesë e sulmeve agressive, po ca mendoni ju se Klosi do kursente oficerin e SHIK-ut që agresoi e Edi Ramën?!  Dhe të dalë tani dhe të bëhet viktimë e imja…Pasi është bërë kryeministër është turp. Është dy herë turp, e para herë që mashtron , e dyta që bën viktimën tani që është kryetar ekzekutivi. Është kollaj të përorish mediat dhe të transformosh hsitori. Unë e sfidoj Edi Ramën, të nxjerrë personin të shkojmë në gjyq dhe Prokurori  dhe jo të akzuoj Sali Berishën poshtë e përpjetë. Gjeti dhe ditën të shkojë në Bruksel si viktimë e imja.  Si ka mundësi që ky njeri nuk shkoi në prokurori. Nuk e nxori njëherë emrin qe e di shumë mirë, siç jua di emrat unë ju. Pse e mbajti të fshehtë këtë? Ky është një akt shumë i ulët dhe e denoncoj publikisht , ky bën viktimin, kjo është shumë e turpshme.”, u shpreh Berisha.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
4 Comments
 1. demokrati says

  E dime edhe pa folur ti se asgje nuk pranon.Ti i ke duart te lyera me gjak deri ne berryla dhe per kete duhet te japesh llogari.

 2. tokesori says

  fol o sali, fol. Fol dhe zbrazu mire se nuk te ka ngelur dhe shume kohe….

 3. qerimi says

  Si shpetove ne 97 o sal ti e di
  Desh te tredhen labet o truthare
  Per te shpetuar karieren tende deshe t fusje veri jug ne luft
  Ke ftyr e ze n goj 97

 4. Jola says

  Vazhdo te lehesh o qen plak. e kupton qe po te vjen vdekja…..

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet