Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Basha: Të largojmë dyshen Rama-Meta, nuk po lufton krimin

basha grup“Qeveria Rama Meta nuk e lufton dot krimin, i cili i ka marrë anën dhe e vetmja zgjidhje është largimi i saj”, tha sot kreu i opozitës Lulzim Basha gjatë fjalës së mbajtur në mbledhjen e grupit parlamentar demokrat.

Basha tha se ky është misioni që PD  synon të përmbushë bashkë me qytetarët e vendit.

“Sot po të shohim me vëmendje statistikat konstatojmë se në qeverisjen Rama- Meta ka më shumë individë me rekorde kriminale në poste zyrtare sesa ka të arrestuar nga kjo kategori. Lulzon krimi I organizuar por nuk mbetet prapa krimi që u nxin jetën njerëzve të thjeshtë. Në mbarë vendin qyteteve e fshatrave ka pllakosur një epidemic vjedhjesh.

Sot kërkesave të qytetarëve për të drejtat ekonomike iu është paraprari kërkesa emergjente për rend e siguri. Jemi shumë të shqetësuar për këtë katandisje paprecendetë të rendit public. Kemi denoncuar dhe do vazhdojmë të denoncojmë me forcë shkaqet themelore të kësaj situate por nuk do të mjaftohemi me kaq. Bashkë me qytetarët, shoqërinë civile do të kërkojmë me forcë largimin e shpejtë me cdo kusht nga qeveria dhe qeverisja e vendit të zyrtarëve të lartë që janë në ortakëri me krimin e organizuar, bandat dhe banditët që plackisin vendin. Kjo është rruga për të risjellë një ndryshim sa do të vogël. Kjo qeveri nuk e lufton dot krimin, nuk kemi iluzione për këtë. Zgjidhja përfundimtare është largimi i saj. Ky është një mision i opozitës do e synojmë ta përmbyshim bashkë me qytetarët e këtij vendi.”, u shpreh Basha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
4 Comments
 1. 023 says

  ore kriminel ,haldut ,nuk di si te theras ju me METEN .RAMEN ,SALEN ,NANON E SHUM POLITIKAN TE TJER E KENI BER ATE VEND TOP FUTBOLLI NUK KENI FAJ KUR NUK NGRIEN NJE HER DHE TUA TREGOJN VENDIN DHE TJU JAPIN ATE QE MERITONI DHE TE JET NJE MESIM PER ATA QE DUAN TE BEHEN POLITIKAN

 2. Emigranti says

  Ore Bashuli ti je krimi me pinok berishen pd e futi krimin ne shqiperi pastaj ja jepni ps tani e keni prap ju , vetem ne na ka marr lumi perj jush 100 mafjozesh qe doni vetem trazira te fitoni sa me shum , populli she por ska cben jemi shum te lodhur ,jemi mesuar qe me xhaxhin ne ekemi ne dijenej .

 3. tokesori says

  per kete ke te drejte lulush. Me gjithe ato palacolleqe qe ke bere ti duhet te ishe pas hekurave tani….., dhe jo vetem ti, po gjithe lukunia e pd-isteve te mallkuar.

 4. erjon says

  Or Po ky Bashe leshi eshte bere i me idiote ka profesori i vet,mendoja se do merrte me te mirat e pronarit te vet por mori me te keqijat.O zagare Po boll ka vuajt ai vend pse or ndyresira ja shtoni akoma vuajtjet popullit.o Lul karafili Po te eshte bere fytyra b…mor legen.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet