Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Prokuroria kërkon burg përjetë për Konstandin Xhuvanin

kostandin-xhuvani-gjyqProkuroria kërkon burgim të përjetshëm për Konstandin Xhuvanin, djalin e ish deputetes së PS-së Luiza Xhuvani i akuzuar për vrasje të katërfishtë pak kohë më parë në Tiranë.

Prokurori lexoi pretencën në seancën e sotme gjyqësore Nga ana e tij Xhuvani ka kërkuar 10 ditë kohë ditë kohë për të bërë mbrojtjen
Në sallën e gjyqit të pranishëm edhe familjarët e viktimave të ngjarjes.

Një nga familjarët e viktimave ka kërkuar shpjegime nga prokurori

‘Xhuvani’ Gjykata për Krime të Rënda shtyn seancën për më 23 shkurt për të marrë një vendim

Konstandin Xhuvani akuzohet për vrasjen e Arbër Demirajt, Edison Jahos, Enea Xhaji dhe italianit Giampaolo Azzolo të ndodhur mëngjesin e 4 nëntorit në rrugën e Elbasanit në Tiranë

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. xhardinieri says

    Nese denohet me burgim te perjetshem i takon pasi mori kater jete dhe ti hidhen poshte celsat e qelis.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet