Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Sllovaki, dështon referendumi për kufizimin e të drejtave të homoseksualëve

sllovakiNjë referendum që kërkonte kufizimin e të drejtave të homoseksualëve në Sllovaki dështoi pasi pjesëmarrja e votuesve ishte në nivel shumë të ulët.

Sipas website-t të këtij referendumi, në votim morën pjesë vetëm 21 për qind e 4,4 milionë personave me të drejtë vote.

Kjo përqindje ishte larg asaj të kërkuar prej 50, për ndryshime në legjislacion.

Referendumi kërkonte të sfidonte institucionin e martesës, vetëm mes një burri dhe një gruaje si edhe ndalimin e adoptimeve nga çiftet e të njëjtës gjini.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet