Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

E pazakontë në SHBA, lind fëmija gjigant, pa operacion

femija-imadhNjë fëmijë me peshë dhe përmasa të pazakonta ka lindur pa operacion në SHBA.
Ngjarja ka ndodhur në spitalin St Joseph Tampas, në Florida. Fëmija me emrin Avery lindi me peshën rekord 6 kilogramë e 300 gramë.
Ai është quajtur Big Baby nga mjekët që asistuan ardhjen e tij në jetë nga nëna.
Rekordi i fëmijës lidhet edhe me përmasat e tij dhe ardhjen në jetë pa pasur nevoje për ndërhyrje kirurgjikale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. naseri says

    Kush e di sa e ka kilometrazhin kjo …

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet