Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ceremonia e Oscar-it do transmetohet si filmi “Birdman”

oscarCeremonia e ndarjes së çmimeve Oscar këtë vit do të transmetohet pa pasur fare shkëputje të kuadrit, në nder të filmit “Birdman”.

Kështu ka lajmëruar udhëheqësi i këtij viti, aktori Neil Patrick Harris, duke e bërë publikun mjaft kureshtar, transmeton Koha.net.

Filmi “Birdman” udhëheq këtë vit me 9 nominime gjithsej, përfshirë atë për filmin më të mirë të vitit dhe regjinë më të mirë.

Ai është xhiruar më vetëm një kamerë, pa pasur fare shkëputje, gjë që e bën atë ndër filmat më të mirë të viteve të fundit.

Ceremonia e Oscar do të mbahet më datën 22 të këtij muaji.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet