Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tërhiqet uji nga zonat e përmbytura në Fier dhe në Vlorë

permbytjet-policiaPermiresimi i motit dhe nderprerja e reshjeve ka sjelle terheqjen e ujit ne disa zona ne komunen Novosele dhe ne fshatrat e Fierit. Banoret nisin ti rikthehen normalitetit. Për terheqjen e ujit kane ndihmuar edhe forcat zjarrefikse.
Edhe pse ende nuk ka nje shifer zyrtare se sa eshte numri i shtepive qe jane ende nen uje, por dihet qe siperfaqe te medha toke jane te mbuluara nga uji.
Ndersa ne rrethin e Fierit disa shtepi ne Darzeze, Ferras, Bocove dhe Rrethfik jane te permbytura. Shtabi i emergjenccave po merret me shpërndarjen e ndihmave por kërkesa e fermerevë është ndarja e ushqimit për bagëtitë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet