Tenisti britanik Andy Murray martohet në prill

Showbiz

ciftiTenisti britanik Andy Murray dhe e dashura e tij, Kim Sears, kanë njoftuar se në muajin prill do të martohen.

Cifti do të martohet më 11 prill në hotelin e tij që gjendet në qytetin Dunblane të Skocisë.

Tenisti dhe Sears u fejuan në muajin nëntor të vitit të kaluar ndërsa ishin njoftuar në vitin 2005 gjatë turneut US Open.

ME TE LEXUARAT