Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Stefanoviç: Rreth 60 mijë kosovarë kërkuan shtetësinë serbe

stefanovicNebojsha Stefanoviq, ministër i Policisë së Serbisë, ka thënë se deri më tani, rreth 60 mijë shqiptarë të Kosovës kanë bërë kërkesë për pasaportë të Serbisë.

“Kemi marrë 60 mijë kërkesa nga shqiptarët e Kosovës për pasaporta të shtetit tonë”, Stefanoviq ka thënë pas takimit me ambasadorin suedez Krister Aspom.

Ministri i Policisë, këtë e ka interpretuar duke thënë se kështu shqiptarët po e pranojnë që Serbia është shteti i tyre.

“Një numër në rritje i shqiptarëve duan të njohin Serbinë si vendin e tyre. Këtë fakt, kështu unë e interpretoj”, përfundoi Stefanoviq.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. Buj says

    O zotri Stefanovic Shqiptaret blejn pasaporta serbe falsifikate te cilat i shet shteti jot ilegalisht, per nje udhtim te lir ne BE. E jo për atë që ju e thoni.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet