Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pogradec, lumi Vërdovë del nga shtrati, mbyt në banesë 38 vjeçaren

verdoveNjë 38 vjeçare është mbytur pasi është marrë para nga prurjet e lumit Vërdovë i cili ka dalë nga shtrati.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Vërdovë.

Nga të dhënat e para mësohet se gruaja, e identifikuar si Monika Abrashi të ketë dalë në oborr kur është marrë para nga prurjet e lumit Vërdovë.

Pak orë më pas trupi i pajetë i gruas u gjet 20 metra larg liqenit të Pogradecit.

Banesa e familjes Abrashi ishte ngjitur me lumin.

Prujet e vrullshme të lumit kanë shembur avllinë dhe kanë marrë para dhe gruan e re.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet