Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Peleshi: Qeveria, ndihmë për familjen e gruas së mbytur në Pogradec

peleshi-pogradecZëvendëskryeministri Niko Peleshi ka vizituar familjen Abrashi, pas ngjarje së rënë, ku një 38-vjeçare humbi jetën paraditen e sotme.
Peleshi tha dhe se ishte nje aksident i jashtëzakonshëm dhe se qeveria do te ndihmoje familjen e viktimës. Lumi Verdove doli nga shtrati mëngjesin e sotëm si pasoje e shirave te shumte rene gjate natës.
Si pasojë humbi jetën Monika Abrashi. Ndërkohë vërshimi i ujit ka bere qe te përmbyten edhe disa shtëpi te fshatit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet