Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Jordania godet IS-in me “gjithçka që ka”

jorSulmet ajrore të Jordanisë kundër caqeve të Shtetit Islamik (IS) janë vetëm “fillimi i hakmarrjes” për vrasjen e pilotit jordanez, të zënë rob, ka thënë ministri i Jashtëm i këtij vendi, Nasser Judeh. Në një intervistë për televizionin CNN, ai ka thënë se Jordania është duke sulmuar IS-in me “gjithçka që ka”. Jordania, më herët, ka bombarduar vetëm bazat militante në Siri, por Judeh ka thënë se sulmet tani janë zgjeruar edhe në Irak. Sulmet vijnë pak ditë pas Shteti Islamik ka publikuar një video që tregon pilotin jordanez, Moaz al-Kasasbeh, duke u djegur i gjallë. rel

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. Isa says

    Q…….i ato robt ku i kane keta vrases qe perdhunojne edhe femrat minorene vritini se nuk kane te drejte te jetojne

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet