Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Eksodi, nga Kosova kanë ikur mbi 50 mijë qytetarë

eksodi-kosovaRreth 50 mijë qytetarë të Kosovës konsiderohet se e kanë lëshuar vendin në valën e migrimeve ilegale.

Kjo është bërë e ditur në takimin e Komisionit Parlamentar për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, ku ka raportuar zëvendësdrejtori i kësaj agjencie, Muharrem Ajeti.

Bazuar në deklaratat e kryetarit të Komisionit, Haxhi Shala, zëvendësdrejtori Ajeti ka thënë se deri tash kanë ikur 50 mijë shtetas të Kosovës drejt vendeve të Evropës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet