Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Disa imazhe nga “ekzodi” ilegal i kosovarëve drejt Perëndimit

ksItinerari që ndjekin emigrantët është pikëkalimi kufitar i Merdares për në Serbi. Përderisa Serbia vazhdon ta konsiderojë Kosovën si pjesë të vetën, shtetasit kosovarë mund ta kalojnë pa vizë kufirin. Në Serbi ata kalojnë më tej ilegalisht përmes brezit kufitar në Subotica për në Hungari, ku kërkojnë azil.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet