Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Turqi, kapen 51 kilogramë heroinë në makinën me targa shqiptare

policia-turkePolicia ka njoftuar se është arritur të sekuestrohen në Turqi 51 kilogramë heroinë në një makinë që do të vinte në Shqipëri.
Kanë qenë qentë e antidrogës kanë zbuluar sasinë e madhe të heroinës, në doganën Halkali të Stambollit gjatë kontrollit të ushtruar në një automjeti me targa shqiptare.
Sipas mediave turke bëjnë të ditur se automjeti i përkiste një kompanie që trasportonte pajisje hidrosanitare. Policia turke zbuloi dhe sekuestroi 98 pako me heroinë me një peshë prej 50 kilogram e 725 gram.
Autoritetet turke mësohet se kanë në pranga janë vënë 5 persona, ndërsa lënda narkotike kishte si destinacion Shqipërinë për të kaluar më pas drejt vendeve të Bashkimit Europian.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.