Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Tiranë, arrestohet i kërkuari për trafikim femrash

policia-shtetitNjë person i shpallur në kërkim për trafik femrash është arrestuar nga policia e Tiranës. Burimet zyrtare kanë thënë se më datë 04.02.2015 nga Seksioni Kundër Trafive të Paligjshme, bënë të mundur kapjen dhe ndalimi i personit në kërkim Frai Erdi Avni (Elton Kanani), 29 vjec, banues në Berat.

Sipas njoftimit të policisë mësohet se ky shtetas ishte shpallur në kërkim me datë 28.01.2015, pasi Prokuroria Krimeve te Rënda ka dërguar urdhërin për ekzekutimin e penal të datës 09.01.2015 të Gjykatës Krimeve të Rënda, e cila ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” veprën penale të “Trafikim të femrave”, parashikuar nga neni 114/b i Kodit Penal.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.