Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Stresi lë pas policinë, publikon foto me xhami, të jetë besimtar i devotshëm?

stresistatusArkimed Lushaj rreperi shqiptar i njohur ndryshe si Stresi, ka publikuar një status që i dedikohet i gjithi besimit islam. Bashkengjitur me statusin,

Stresi ka shtuar edhe nje foto të një xhamie, ku ai duket si një besimtar i devotshëm.

Më tej Sresi shton: “Lajmeroje Boten se cili ishte Muhamedi Alejhi Selam! Është ai i cili i mbrojti të drejtat e njerëzimit 1400 vjet më parë. Ruajti të drejtat e burrit, gruas dhe fëmijës. Urdhëroi për dashuri dhe harmoni midis të afërmëve dhe fqinjëve. Ndërtoi raportet e bashkëjetesës ndërmjet muslimanëve dhe jomuslimanëve. Organizoi marrëdhëniet familjare, të cilat i garantojnë babait dhe nënës të drejta të mëdha mbi fëmijët e tyre. Ndaloi padejtësinë, thirri në drejtësi, dashuri, bashkim dhe në bashkëpunim për të mirën. Ndaloi nga veprat e këqija si vjedhja, vrasja, mashtrimi etj. Ftoi për të ndihmuar nevojtarin, për të vizituar të sëmurin dhe për të këshilluar njëri-tjetrin. Është ai i cili ndryshoi jetën dhe karakterin tonë nga i keq në të mirë. Pra a e kuptuat pse të gjithë ne e duam Muhamedin alejhi selam?”

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet