Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Me 105 vota “pro” dhe 3 kundër, Genti Sejko guvernator i Bankës së Shqipërisë

gent-sejkoGenti Sejko është guvernatori i ri i Bankës së Shqipërisë. Parlamenti miratoi dekretin e Presidentit të Republikës me 105 vota pro, 3 vota kundër dhe 4 abstenim.  Kandidati për guvernator i Bankës së Shqipërisë, Genti Sejko, prezantoi të premten e kaluar platformën e tij përballë Komisionit të Ekonomisë.

Zoti Sejko theksoi se prioriteti i tij do të jetë transparenca dhe mbrojtja e interesave të konsumatorëve. Gjithashtu, kandidati për guvernator tha se “është i rëndësishëm bashkëpunimi i ngushtë me partnerët ndërkombëtarë”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet