Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tiranë, arrestohet turku, vidhte shqiptarët në banka me karta të klonuara

bankomattNjë shtetas turk i akuzuar për vjedhje në bankat shqiptare u arrestua mbrëmjen e të mërkurës në Tiranë.
Bajram Savash 34 vjeç, ka rënë në pranga pas një hetimi të gjatë nga sektori kundër krimeve kibernetike.
Me karta të klonuara, shtetasi turk akuzohet se ka vjedhur mbi 10 mijë Euro.

Hetimet per aktivitetin kriminal te shtetasit turk kishin muaj qe kishin nisur pas denoncimeve nga qytetare te ndryshem te cilet kane konstatuar boshatisjen e llogarive te tyre ne banka nderkohe qe ata nuk kishin terhequr para.

Sipas te dhenave te policise, shtetasi turk i prangosur ne Tirane klononte karta krediti te pashkruara duke hedhur ne to infomacionet personale te vjedhura duke i perdorur me pas ne bankomate sikur te ishte pronari i llogarive.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet