Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kanadaja arreston një terrorist të dyshuar

kanadaPolicia kanadeze ka arrestuar një person në Otava, duke e akuzuar për pjesëmarrje në një grup terrorist.

Awso Peshdary, 25 vjeç, është akuzuar po ashtu për lehtësimin e aktivitetit të një grupi terrorist.

Ai dyshohet se ka lidhje me militantët e Shtetit Islamik.

Akuza në mungesë janë ngritur edhe kundër dy personave të tjerë, të cilët thuhet se kanë lënë Kanadanë për t’iu bashkuar Shtetit Islamik – Khadar Khalib, 23 vjeç, dhe John Maguire, 24 vjeç.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet