Kanadaja arreston një terrorist të dyshuar

Kliko per me shume info

kanadaPolicia kanadeze ka arrestuar një person në Otava, duke e akuzuar për pjesëmarrje në një grup terrorist.

Awso Peshdary, 25 vjeç, është akuzuar po ashtu për lehtësimin e aktivitetit të një grupi terrorist.

Kliko per me shume info

Ai dyshohet se ka lidhje me militantët e Shtetit Islamik.

Akuza në mungesë janë ngritur edhe kundër dy personave të tjerë, të cilët thuhet se kanë lënë Kanadanë për t’iu bashkuar Shtetit Islamik – Khadar Khalib, 23 vjeç, dhe John Maguire, 24 vjeç.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here