Aksident hekurudhor në New York, 7 të vdekur

Kliko per me shume info

mogheriniSë paku shtatë persona kanë vdekur kur një tren i udhëtarëve ka goditur një makinë në veri të Nju Jorkut.

Aksidenti ka ndodhur pranë lagjes White Plains, rreth 30 kilometra larg qytetit.

Kliko per me shume info

Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo, ka thënë se shoferi i makinës dhe gjashtë njerëz në bordin e trenit kanë vdekur.

Së paku 650 njerëz kanë qenë në bordin e trenit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here