Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shkarkimi i Jabllanovicit, Vetëvendosja shtyn protestën

visarShtyhet protesta e Lëvizjes Vetëvendosje për një ditë të pacaktuar.

Kështu ka njoftuar në një konferencë për media, kreu i VV-së Visar Ymeri, njoftoi Radiotelevizioni i Kosoves. Pak ore me pare ne nje deklarate per median, kryeministri i Kosoves Isa Mustafa deklaroi se Jabllanovici nuk eshte me pjese e Qeverise se Kosoves.
Ne nje njoftim te publikuar nga levizja Vetevendosje, thuhet se:
I njoftojmë qytetarët e Republikës së Kosovës protesta e ftuar për nesër shtyhet për një ditë tjetër. Është çështje ditësh se kur do ta organizojmë protestën tjetër dhe për këtë do t’ju njoftojmë me kohë. Protesta i ka pasur dy kërkesa: shkarkimin e Jabllanovicit dhe shndërrimin e Trepçës në ndërmarrje publike. E para është plotësuar e dyta ende jo.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet