Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Qarku i Korçës përfshihet nga bora dhe ngricat, rrugët kalohen me zhinxhirë

qafe-thaneJugu i Shqipërisë është përfshirë nga përmbytjet, kurse juglindja  është mbuluar nga dëbora dhe ngricat duke sjellë edhe probleme në qarkullimin  e mjeteve.

Në qarkun e Korçës ka probleme akset rrugore Korçë-Voskopojë dhe Korçë-Dardhë, ku qarkullimi i mjeteve kryehet vetëm me zinxhirë.

Po ashtu prani të ngricave ka edhe në aksin Korçë-Kapshticë.

Me zinxhirë kalohet edhe Qafa e Thanës, aksi rrugor në drejtim të Prespës, Qafë Plloça dhe Qafa e Qarrit.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet