Mustafa: Jabllanoviq nuk është pjesë e kabinetit qeveritar

Kosovë&Rajon

isa-mustafa-vitiKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shkarkuar ministrin për Komunitete dhe Kthim, Aleksandar Jabllanoviq, për shkak të deklaratave të tij fyese në adresë të nënave gjakovare të cilat i kanë familjarët e zhdukur gjatë luftës.

ME TE LEXUARAT