Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bayerni nuk arrin më shumë se barazim ndaj Schalkes

bayerni2015Skuadra gjermane Bayern Munchen e ka marrë vetëm një pikë në ndeshjen kundër Schalkes, pasi të martën luajti 1-1.

Në minutën e 18 Jerome Boateng shkaktoi penallti, por i pasaktë u tregua Eric Maxim Choupo-Moting.

Edhe pse më një lojtar më pak, Bayerni shënoi e para në minutën e 67, kur Arjen Robben shënoi për 1-0. Schalke nuk vonoi shumë dhe e barazoi rezultatin më anë të mbrojtësit Benedikt Hoewedes.

Pas këtij barazimi Bayerni vazhdon të mbetet në pozitën e parë më 46 pikë, kurse Schalke është e katërta më 31 pikë.

Rezultatet: Bayern M.-Schalke 1-1, B.Moenchengladbach-Freiburg 1-0, Eintracht F.-Wolfsburg 1-1, Hannover-Mainz 1-1.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet