Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vjosa përmbyt gjithë Novoselën, bashkohet me detin

vjosaaNë zonen e Vlorës lumi Vjosë tka përmbytur të gjithë territorin e komunës Novoselë. Kryetari i komunës Kanaj Shakaj deklaroi se uji ka kaluar nga ana tjetër e autostradës duke dale deri në det.
Banorët e zones bëjnë thirrje për evakuim. Apelet që kanë mbërritur deri në orën 08:50 dhe që kërkojnë evakuim sa më të shpejtë janë:
-5 persona ndërmjet Poros e Bishanit janë të izoluar dhe po pritet të evakuohen me helicopter
-Në një pulari në Novoselë 3 punonjës të saj pritet të evakuohen me gomone
-Në Fshatin Fitore evakuimi i tre barinjve pritet të bëhet me helikopter.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet