Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shkrimi i “New York Times”: Shqiptarët janë raca më e bukur në Europë!

valle-shqiptare“Shqiptarët janë raca më e bukur në Europë”.

Kështu shkruan gazeta presitgjoze amerikane NYTimes në një shkrim të publikuar në datën 21 maj të vitit 1911.

Fizikisht shqiptarët janë raca më e bukur në Europë. Gratë shqiptare janë shumë të bukura, me flokë të errëta dhe nganjëherë sytë e tyre janë gri.
Ecja e tyre është një kënaqësi për tu parë, kështu janë edhe vallet e tyre,
Herën e paeë që pashë një valle shqiptare më dha kënaqësi të vecantë”, shkruhet në artikull.

Sipas saj, lëvizjet plot elegancë tregojnë forcën e shqiptarëve.Nëse shkoni në Kostandinopojë, do të kuptoni se njerëzit më të mirë aty, jo vetëm ishtarët e zyrtarët, kanë shqiptarë, thuhet në shkrim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet