Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Repsol Honda prezanton motorin për sezonin e ardhshëm

hondaMark Markez dhe Dani Pedrosa të dielën, në ujdhesën Bali të Indonezisë, kanë prezantuara motorin për sezonin ri MotoGP klase.

Dy spanjollët u takuan në destinacionin ekzotik dhe vetëm për tri ditë do të kenë rastin të testojnë makinën e re në Sepang.

Honda ka prezantuar bashkëpunimin me Repsolin që zgjat tash e 21 vjet dhe që është më i gjatë në historinë e MotoGP-së.

“Ka qenë edhe pauza e gjatë dimërore dhe mezi pres që të fillojë sezoni i ri “, ka thënë kampioni aktual Mark Markez.

Honda vjet ka fituar tripletën e tretë të kurorës në katër vjetët e fundit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet